V dalším dílu seriálu Z deníku Parlamentu se zaměříme na digitální transformaci České republiky s důrazem na probíhající projekt eDoklady.

eDoklady představují skokový posun v oblasti digitální identifikace a zjednodušení administrativy. Tento systém umožňuje používat digitální občanský průkaz, což má nespočet výhod pro občany i podniky.

S eDoklady máte všechny potřebné údaje z občanského průkazu neustále po ruce. Díky nim lze snadno ověřit svoji totožnost a získat přístup k různým službám a beneficím státu, a to jak online, tak i offline. Jednou z nejvýraznějších výhod eDokladů je zvýšená bezpečnost a kontrola nad osobními údaji. Digitální občanský průkaz není možné zfalšovat, což chrání občany před identitními podvody. Další pozitivní stránkou je jednoduchost použití. S eDoklady lze snadno ověřit svoji totožnost a potvrdit nebo zamítnout přístup k osobním údajům. Díky nim lze také snadno a rychle kopírovat údaje do různých formulářů a aplikací.

V našem seriálu s názvem Z deníku Parlamentu vás pravidelně informujeme o novinkách z oblasti legislativy a dozvíte se zde nejnovější aktuality ze světa politiky.