Poslouchejte tento díl podcastu ve vaší oblíbené aplikaci.

Youtube
Spotify
Google podcasts
Apple podcasts

V páté epizodě našeho podcastu přivítáme Roberta Tempela, odsouzeného na doživotí za dvojnásobnou vraždu, který byl po zásahu Evropského soudu pro lidská práva zproštěn obžaloby po 20 letech.

Roberta Tempela zprostil Krajský soud v Plzni obžaloby dohromady čtyřikrát a Vrchní soud v Praze mu případ třikrát vrátil. Napočtvrté pak rozsudek o zproštění obvinění zrušil s tím, že celý případ bude od toho okamžiku projednávat místo plzeňského senátu Krajský soud v Praze. Teprve ten uznal Tempela vinným a odsoudil ho na doživotí.

Tempelovi nepomohlo ani odvolání k Nejvyššímu i Ústavnímu soudu. Teprve až když se obrátil k Evropskému soudu pro lidská práva, který po přezkoumání případu v roce 2020 rozhodl, že české soudy porušily Úmluvu o ochraně lidských práv a základních svobod. Roberta Tempela tedy nakonec v roce 2021 po 20 letech ve vězení propustili na svobodu a zprostili ho obžaloby.

Pokud vás zajímá nejen politika a právní kauzy, ale i osobní příběhy lidí, kteří se ocitli v centru pozornosti, sledujte náš ⁠podcast Slepá spravedlnost!⁠ Dejte nám vědět v komentářích, co si o celé kauze myslíte a jaká témata byste chtěli, abychom v budoucnu probírali.

Poslouchejte naše podcasty ve Vaší oblíbené aplikaci.

slepaspravedlnost.cz
Youtube
Spotify
Google podcasts