Policie hraje klíčovou roli v našem demokratickém systému, ale co když zazvoní právě vám? Buďte připraveni a neváhejte kontaktovat advokáta, který vám už od začátku může poskytnout klid a jasno ohledně vašich práv a povinností.

Co s Vámi policie zamýšlí, vám nikdy dopředu nesdělí. Proto je lepší hned od počátku využít služeb advokáta, který vám  srozumitelně vysvětlí, co vás čeká. Projedná s vámi všechny důležité okolnosti věci a poučí vás jaká máte práva a povinnosti. Například vám vysvětlí, že využitím práva nevypovídat si nemůže přitížit.

Advokát se může účastnit výslechu s vámi. Jeho úkolem v takovém případě je hlídat, aby výslech probíhal v soulady s pravidly určenými zákony.

Pokud budete v postavení svědka, pravděpodobně půjdete k policii svědčit celkem dvakrát. Pokud budete v postavení obviněného, čeká vás mnohem intenzivnější zapojení do trestního řízení. Budete totiž muset řešit obsah své obhajoby.

Lze proto zopakovat, že na oslovení advokáta s žádostí o pomoc není v trestním právu nikdy pozdě. Samozřejmě čím dříve advokáta oslovíte, tím zvyšujete svou šanci na úspěch.

Seriál A co na to advokát představuje unikátní pohled do světa práva prostřednictvím zkušených expertů. Každá epizoda přináší hlouběji prostudované téma z právní oblasti, které je aktuální a relevantní pro každodenní životy. Pokud se chcete naučit, jak se lépe orientovat v právním systému, neváhejte náš seriál sledovat.