Vypořádání společného jmění manželů

Nedílnou součástí rozvodu manželství je také vypořádání společného jmění manželů, tedy rozdělení majetku, který manželé za dobu trvání manželství společně nabyli. Tato jednání nezřídka provázejí vzbouřené emoce pramenící z partnerského rozchodu. To pak mívá za následek, že se jednání zadrhnou, často i na dlouhé měsíce či roky, majetek se nevypořádá a může dojít k jeho rozdělení (vypořádání) až zákonnou fikcí po uplynutí doby 3 let od rozvodu. I s tím pak ale bývají spojené různé starosti, kdy někdejší životní partneři jsou vlastně podílovými spoluvlastníky některých věcí a „chtě nechtě“ se musejí na jejich společné správě domlouvat.

Spojte se s námi

Nevíte, kam spadá Váš případ, nebo jste jej nenašli na našich webových stránkách? Kontaktujte nás a my vymyslíme, jak Vám můžeme pomoct.

Využijte služeb advokáta, který Vás může ochránit od často nepříjemných tahanic o majetek s Vaším bývalým partnerem, a navíc může mnohdy dosáhnout dohody a vypořádání snáze a rychleji, neboť jednání s advokátem nejsou zatížena pošramocenými osobními vztahy.

Jaké otázky pro klienty obvykle řešíme v souvislosti s vypořádáním společného jmění manželů?

  • Jaká jsou má práva na majetek ve společném jmění manželů?
  • Jak správně a spravedlivě vypořádat majetek ve společném jmění manželů?
  • Sepsání dohody o vypořádání společného jmění manželů
  • Zastoupení v soudním sporu o vypořádání společného jmění manželů

Tým sekce

Kdo se vaším případem bude zabývat?

Rádi vás provedeme
problematikou práva