Nemovitostní právo

Investice do nemovitostí je zásadní rozhodnutí, ať už kupujete byt, dům nebo pozemek pro osobní potřebu nebo jako investici. Znamená to projít mnoha právními a finančními úvahami, které mohou být zdlouhavé a složité. Totéž platí, pokud nemovitost pronajímáte nebo se pouštíte do významného developerského projektu. Zde vám může zkušený advokát posloužit jako neocenitelný partner při orientaci ve složitých transakcích s nemovitostmi a při ochraně vašich zájmů.

Nejčastěji řešené problémy

  • komplexní právní služby týkající se nemovitostí
  • příprava dokumentace související s prodejem a jiným právním nakládáním s nemovitostmi (např. věcná břemena, rekonstrukce, výstavba, spoluvlastnictví)
  • příprava dokumentace související s pronájmy bytových, kancelářských, obchodních a průmyslových prostor
  • právní rámec financování nemovitostních projektů včetně zajištění
  • stavební právo
  • katastrální právo
  • komplexní poradenství v rámci realizace developerských projektů
  • komplexní due diligence developerských projektů a nemovitostí
Odborníci na vaší straně

Naši odborníci na nemovitostní právo

Realitní transakcí vás provedeme od začátku až do konce. Kromě přípravy potřebné smluvní dokumentace našim klientům poskytujeme i zastoupení v jednání či řízení před katastrálními nebo stavebními úřady, zajišťujeme znalecké posudky a klienty zastupujeme i před finančním úřadem. Samozřejmostí je i poskytnutí advokátní úschovy.

Právní služby v oblasti developerských projektů poskytujeme klientům od prvotní analýzy právního stavu nemovitostí, tzv. právní due diligence, přes následné nastavení právního rámce mezi investorem a dodavateli, zastoupení v souvisejících správních řízeních až po finální nastavení právních vztahů při dokončení projektu, jakož i při případném prodeji třetím osobám.

Oblastí nemovitostního práva se zabýváme již od samých počátků naší advokátní kanceláře. Stáli jsme u realizací mnoha velkolepých developerských projektů, převodů tisíce nemovitostí. Náš tým má rozsáhlé a dlouholeté zkušenosti a znalosti potřebných právních aspektů nemovitostních transakcí, včetně akvizičních procesů, výstavby a financování. Naši experti jsou také vyhledávanými autory stanovisek publikovaných v odborné i tematické literatuře.