V advokátní kanceláři Toman & Partneři sdružujeme odborníky, kteří se specializují na vybraná odvětví práva. Díky nim můžeme poskytovat komplexní právní služby vždy na té nejvyšší úrovni. Pomohli jsme už mnoha klientům, a to i v nejsledovanějších kauzách nejen v rámci České republiky.

Jelikož zastáváme pozici přední české advokátní kanceláře, uvědomujeme si i roli ve společnosti, která by měla mít širší význam. Rozhodli jsme se proto podělit o náš úspěch a zkušenosti, jimiž chceme pomoci, prostřednictvím dobročinných projektů.

V rámci bezplatné právní pomoci se naše kancelář podílí na projektech v neziskové sféře – zejména v rámci ochrany přírody a krajiny. Jednou z našich „pro bono“ spoluprací je spolek Prales dětem, který je součástí světové ochrany přírody a jehož činnost má mezikontinentální dosah. Zaměřuje se na protipytlácké aktivity, ochranu kriticky ohrožených druhů zvířat a vzdělávání.

V těchto dnech advokátní kancelář pomáhá s přípravou smluvní dokumentace pro jeden z projektů na Kostarice, zvaném Blue Life Kostarika, který Prales dětem popisuje následujícími slovy: „Pro ochranu podmořského života zakoupíme loď, která bude sloužit pro vzdělávání dětí na moři o moři, pro vědu a výzkum, nebo pro trénink rangerů v potápění. Partnera pro zakoupení lodi již máme, ale opět budeme potřebovat podporu pro rekonstrukci a nutné úpravy pro účely vzdělávacích a monitorovacích plaveb, pro dobrovolníky i školy.“ Pokud byste se tak chtěli připojit ke světové myšlence a programu na ochranu divočiny a biodiverzity, sdílíme odkaz, kde můžete podpořit mimo jiné i projekt Blue Life Kostarika zde https://www.darujme.cz/projekt/1204438 , nebo se jen dozvědět o činnosti spolku Prales dětem více, pak na https://justicefornature.org/  naleznete vše.

Jsme rádi, když naše zkušenosti pomáhají ke zlepšení životních podmínek nás všech a můžeme tím přispět k trvale udržitelnému rozvoji na Zemi.

Radek Voňavka

 

„Advokátní kancelář TOMAN & PARTNEŘI poskytuje komplexní právní služby na nejvyšší úrovni jak domácím, tak zahraničním klientům již přes 30 let.  Advokátní kancelář disponuje několika týmy, specializujícími se na různé oblasti práva, jako je právo IT a média, trestní právo, obchodní právo, rodinné právo, mezinárodní právo, nemovitostní právo, vymáhání pohledávek a exekuce a mnoho dalších. Pokud tedy vyhledáváte kvalitní právní služby, neváhejte nás kontaktovat!“

Rádi vás provedeme
problematikou práva