Víte, že stát může podnikatelům zasaženým koronavirovou krizí zaplatit až polovinu nájemného?

Připravovaný dotační program „COVID – Nájemné“ cílí na podporu podnikatelů v podobě úhrady až 50 % z měsíčního nájemného za 2. kvartál roku 2020. Dotace je určena výhradně podnikajícím (pod)nájemcům dotčeným vrchnostenským zákazem prodejem zboží či služeb, kteří vedle jiného neprodlévají s platbami vůči vybraným institucím.

Schéma je jednoduché: pronajímatel sleví 30 % z podnikatelského nájemného, (pod)nájemce uhradí 20 % a stát mu přispěje 50 %. Program není určen na placení DPH.

Dotace není nároková ani pronajímatel není povinen slevu poskytnout. Bez součinnosti pronajímatele to však nepůjde. Minimální výše slevy činí 30 %, byť jen dočasně za období duben – červen 2020.

Potřebujete s žádostí pronajímateli a s vyřízením podpory pomoci? Potřebujete připravit dodatek (pod)nájemní smlouvy a další nutnou dokumentaci? Obraťte se na nás.

JUDr. Jan Hrnčář

„Advokátní kancelář TOMAN, DEVÁTÝ & PARTNEŘI poskytuje komplexní právní služby na nejvyšší úrovni jak domácím, tak zahraničním klientům již přes 30 let.  Advokátní kancelář disponuje několika týmy, specializujícími se na různé oblasti práva, jako je právo IT a média, trestní právo, obchodní právo, rodinné právo, mezinárodní právo, nemovitostní právo, vymáhání pohledávek a exekuce a mnoho dalších. Pokud tedy vyhledáváte kvalitní právní služby, neváhejte nás kontaktovat!“

Mohlo by vás zajímat