Vláda České republiky je přesvědčena, že dělá vše možné i nemožné, aby zabránila šíření koronaviru. Pokud při tom nejedná ústavně konformně a ohýbá ke své libosti principy demokracie, je povinností advokátů tomu v souladu se svým slibem bránit.

Usnesením ze dne 14. 2. 2021, č. 125 (59/2021 Sb.), vyhlásila vláda „… pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) na území České republiky nouzový stav na dobu od 00:00 hodin dne 15. února 2021 na dobu 14 dnů.“. Učinila tak v reakci na rozhodnutí Poslanecké sněmovny, která na 83. schůzi konané dne 11. 2. 2021 neudělila souhlas s prodloužením tehdy aktuálního nouzového stavu, který tedy měl skončit dne 14. 2. 2021.

Více o článku se dozvíte ZDE.

 

„Advokátní kancelář TOMAN & PARTNEŘI poskytuje komplexní právní služby na nejvyšší úrovni jak domácím, tak zahraničním klientům již přes 30 let.  Advokátní kancelář disponuje několika týmy, specializujícími se na různé oblasti práva, jako je právo IT a média, trestní právo, obchodní právo, rodinné právo, mezinárodní právo, nemovitostní právo, vymáhání pohledávek a exekuce a mnoho dalších. Pokud tedy vyhledáváte kvalitní právní služby, neváhejte nás kontaktovat!“