Zakladatel Facebooku Mark Zuckeberg na konferenci F8 představil nové logo Facebooku, nový vzhled stránky a některé funkce, například snadnější komunikace se skupinami, kdy se na hlavní stránce budou častěji objevovat příspěvky skupin a bude jednodušší posílat obsah mezi nimi. Sociální síť se chce tedy zaměřit na soukromou komunikaci, především ve skupinách a v neposlední řadě také na obchodování na internetu. 

Facebook byl v minulosti vyšetřován kvůli ovlivnění prezidentských voleb v USA ze strany Ruska, nebo šířením nepravd v souvislosti s protesty ve Francii. Hrozí mu obří pokuta od Federální komise pro obchod.  Je tedy patrné, že se chce společnost obléct do nového kabátu a udělat čáru za minulostí. Vláda v České republice plánuje navrhnout zákon, který by uvalil digitální daň 7 % ročně pro velké internetové firmy, jako je Facebook nebo Google.

Dominik Hoda

„Advokátní kancelář TOMAN, DEVÁTÝ & PARTNEŘI poskytuje komplexní právní služby na nejvyšší úrovni jak domácím, tak zahraničním klientům již přes 30 let.  Advokátní kancelář disponuje několika týmy, specializujícími se na různé oblasti práva, jako je právo IT a média, trestní právo, obchodní právo, rodinné právo, mezinárodní právo, nemovitostní právo, vymáhání pohledávek a exekuce a mnoho dalších. Pokud tedy vyhledáváte kvalitní právní služby, neváhejte nás kontaktovat!“