JUDr. Zuzana Smítková se za naši kancelář účastnila květnového livestreamu Právničky LIVE v rámci projektu #PRVNÍCH100LET (žen v právu). Společně s dalšími kolegyněmi debatovali například o technologiích v advokacii.

Technologický pokrok často maluje dělící čáry mezi generacemi. Zatímco ty mladší jsou nadšené z nových možností, starší už postrádají chuť učit se a přizpůsobovat se. Ve světě právních kanceláří je to ale jinak.

I v Chrenek, Toman, Kotrba jsou podle advokátky a obhájkyně Zuzany Smítkové technologiím nakloněni. "Všichni vidíme, že v dnešní době je to nezbytné. Bez jednací místnosti vybavené velkou obrazovkou, kam se lze připojit online, se neobejdete. Navíc naše kancelář se na nejmodernější technologie specializuje a zastupujeme v tomto směru i velké klienty," uvedla Zuzana. Všichni ve firmě, starší i mladší, běžně používají základní zařízení od chytrého telefonu po skener, a jestli jsou někde rozdíly, mohou být třeba ve využití sociálních sítí. Nastupující generace více holduje TikToku, ale instragram či facebook je už dnes vlastní v podstatě všem bez rozdílu.

Jaké má advokacie přednosti a proč je skvělá pro ženy? Měli by se budoucí právníci už během studií specializovat? Čemu by se zástupkyně předních kanceláří profesně raději vyhnuly? Sledujte celou debatu zde: Technologie naše firmy generačně spojují, shodly se Jitka Drážková, Zuzana Smítková a Lucie Kalašová (prvnich100let.cz)