Evropský parlament dne 17. 04. 2019 schválil směrnici, která zakazuje prodej potravin dvojí kvality, to je potravin, jež mají stejné označení, avšak rozdílný obsah v různých státech prodeje.

Tento zákaz byl již dlouho očekáván českými představiteli, jež bojovali proti tomu, aby v České republice prodejci prodávali pod stejnou značkou v podstatě jiný výrobek, než v zahraničí. Bohužel tento zákaz má příliš široké výjimky, díky nimž spíše prodej potravin dvojí kvality povolují, nežli zakazují.

Čeští představitelé budou v této otázce nadále apelovat na Evropskou komisi na změnu a zpřísnění této úpravy. Evropská komise totiž účinky této směrnice za čtyři roky vyhodnotí a následně zde bude prostor pro případné zpřísnění.

Markéta Kokešová

„Advokátní kancelář TOMAN, DEVÁTÝ & PARTNEŘI poskytuje komplexní právní služby na nejvyšší úrovni jak domácím, tak zahraničním klientům již přes 30 let.  Advokátní kancelář disponuje několika týmy, specializujícími se na různé oblasti práva, jako je právo IT a média, trestní právo, obchodní právo, rodinné právo, mezinárodní právo, nemovitostní právo, vymáhání pohledávek a exekuce a mnoho dalších. Pokud tedy vyhledáváte kvalitní právní služby, neváhejte nás kontaktovat!“
 

Rádi vás provedeme
problematikou práva