Vláda schválila, že s účinností od 1. června letošního roku dojde k navýšení hranice nezabavitelné částky na 25.715 Kč čistého měsíčně. Dosud to bylo jen 16.072 Kč. Zvednutí hranice se bude týkat lidí, kteří jsou v exekuci a insolvenci a na svou obživu si vydělávají prací. 

Hlavním motivem je donutit co nejvíce lidí, kteří jsou zatíženi exekucí a jsou jim prováděny srážky ze mzdy, pracovat a být schopni se uživit a zároveň splácet. Proto naopak nedojde ke zvýšení minimálních částek pro nepracující dlužníky. Česká asociace věřitelů se zvýšením nezabavitelné částky souhlasí, obává se však, že může dojít ke snížení uspokojení věřitelů.

Dominik Hoda

„Advokátní kancelář TOMAN, DEVÁTÝ & PARTNEŘI poskytuje komplexní právní služby na nejvyšší úrovni jak domácím, tak zahraničním klientům již přes 30 let.  Advokátní kancelář disponuje několika týmy, specializujícími se na různé oblasti práva, jako je právo IT a média, trestní právo, obchodní právo, rodinné právo, mezinárodní právo, nemovitostní právo, vymáhání pohledávek a exekuce a mnoho dalších. Pokud tedy vyhledáváte kvalitní právní služby, neváhejte nás kontaktovat!“