V jihoasijském státě Brunej, sousedícím s Malajsií, od dnešního dne platí islámské právo a s ním i nejtvrdší zákon šaría. Ten sice v Bruneji platí od roku 2014, ovšem jen pro trestné činy sankciované vězením nebo peněžitou částkou. Pro tamní obyvatelé to znamená například useknutí ruky za krádež, nebo trest smrti za nevěru, či homosexualitu. 
Sultán  Hassanal Bolkiah si od zavedení slibuje posílení své pozice vůdce země. Brunej je významným vývozcem ropy a zemí s vysokým HDP. Dneškem se zařadila mezi 7 zemí na světě, ve kterých se jiná sexuální orientace trestá smrtí. Patří mezi ně například Saúdská Arábie, Írán či Jemen. 

Dominik Hoda
 

„Advokátní kancelář TOMAN, DEVÁTÝ & PARTNEŘI poskytuje komplexní právní služby na nejvyšší úrovni jak domácím, tak zahraničním klientům již přes 30 let.  Advokátní kancelář disponuje několika týmy, specializujícími se na různé oblasti práva, jako je právo IT a média, trestní právo, obchodní právo, rodinné právo, mezinárodní právo, nemovitostní právo, vymáhání pohledávek a exekuce a mnoho dalších. Pokud tedy vyhledáváte kvalitní právní služby, neváhejte nás kontaktovat!“

Rádi vás provedeme
problematikou práva